Prefabrik Teknik Özellikler

Deprem Şartları  ; (1.derece deprem bölgesi) Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40
İklim Şartları  ; 3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.
Kar Yükü Değeri ; 75 Kg/m2 ( Montaj yerine göre değişmektedir.)
Rüzgar Hızı Değerleri ; 80 km/saat
Dış Duvar Isı Yalıtım Katsayısı ; K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )
İç Duvar Isı yalıtım Katsayısı ; K: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )
Hafif Çelik Malzeme ; Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılmaktadır.
Betopan ; Yoğunluk : ~1300 kg/m³ Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1) Isı iletkenlik katsayısı ( λ10˚C kuru)
EPS (Ekspande polistiren strafor) ; DIN 4102 standardına göre 12 veya16 dansite B1 sınıfı alev yürütmez tipte olduğu için yangın dayanımı yüksektir.
Şase Yük Kapasitesi ; 200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır.)
Çatı Isı Yalıtım 
Katsayısı
; K: 0.39 Kcal/m²hC( K: 0,43 W/m² K )
Dış ve İç Paneller ; Dış ve iç paneller özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan ve 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levhadan (betopan) imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125×250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg dır
Panel Birleşimleri   Birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.
Taşıyıcı Konstrüksiyonlar ; Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.
Arakat Konstrüksiyonlar ; Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm betopan (çimento yonga levha) ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.
Çatı Sistemi ; %30 Eğimli Beşik Çatı ve Kırma Çatı Sistemleri kullanılmaktadır.
Çatı Kaplama ve Yalıtımı ; Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız(naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulamasının yanında , Shingle ,Metal Kiremit uygulamaları da yapılmaktadır.Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmektedir. ( Kardan kaynaklanabilecek kırılmalar kapsam dışındadır.)
Tavan Kaplamaları ; Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında 80 mm (14 kg/m3) cam yünü serilir.( İsteğe bağlı taşyünü ). Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına betopan levha uygulanmaktadır.
Yemekhane ve Banyo Tavan Kaplamaları ; Tavan kaplaması olarak 10 mm kalınlığında Beyaz renkli PVC tavan lambri kullanılır. Tavan yalıtımı olarak PVC tavan lambri üzerine 80 mm kalınlığında 80 mm (14 kg/m3) cam yünü serilir (İsteğe bağlı taşyünü). Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir.
Dış Kapı ; 90×200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır
İç Kapılar ; İç kapılar 80×200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır
Pencere Doğramaları ; 120X100 ,120×160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli 1. sınıf PVC olup 60 lık serisidir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.
Isıcam ; Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir.(Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.)
Merdivenler ; Kutu profillerden imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet üzerine 16 mm kalınlığında betopan (çimento yonga levha) kaplanır. Merdiven korkuluğu kutu profillerden imal edilir. Merdiven metal aksamı çift kat astar ve çift kat yağlı boya ile boyanır.
Dış Cephe Boyası ; Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış betopan panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır
İç Cephe Boyası ; İç betopan panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır
Diğer ; Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.
Kablolar ; Elektrik tesisatı TSE belgeli 1. sınıf kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir. (Tesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir. )
Sigortalar ; 32 amper TSE belgeli 1. sınıf sigorta kullanılmaktadır.
Aydınlatma Armatürü ; Aydınlatma için TSE belgeli 1. sınıf simit armatür kullanılmaktadır.
Prşz ve Anahtarlar ; Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
Dış Bağlantılar ; Elektrik sayacı, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
Vitrifiye ; TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
Lavabo ve Duş Armatürleri ; TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
Temiz Su Boruları ; PPRC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
Pis Su Boruları ; PVC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır.
Dış Bağlantılar ; Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
Temel ve Beton ; SATANLAR Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri Müşteri sorumluluğundadır.

 

Design & Hosting Atak Teknoloji

Yukarı